Stavba založená na betonových patkách, s modřínovou fasádou, se šikmou zatravněnou střechou.
Pozemek máme již tři roky koupený, jedná se o malou zahradu na konci ještě menší obce. Pozemek je na jižním svahu, ideální na pasivní solární zisky. Před samotnou stavbou domu, jsem již postavil kůlnu na pozemku, která je v podstatě zmenšeninou budoucího domu a slouží jako zázemí při stavbě.
založení
Nejprve jsem srovnal terén na zadní části kůlny, potom jsem motorovým vrtákem do země vyvrtal otvory průměr 200mm a vyskládal na ně ztracené bednění. To jsem vyrovnal a usadil abych udělal rovinu. Ještě před vylitím betonem jsem usadil závitové tyče a pár prutů jako výstuž. Jedná se o 15 patek, ve 3 řadách.
Následně se položily 3 modřínové trámy a zaklopily modřínovýma deskama a tím vznikla dřevěná základová deska. Na to se začala stavět malá dřevostavba 2 by 4.
Celá stavba je skoro doslova 2 by 4 a to z profilu 100x50mm. Střecha je z 180x100mm, řezivo je smrk, syrové.
Následovalo z venku zaklopení diagonálně deskami, kvůli stužení konstrukce.
Zevnitř zatepleno 100mm minerální vaty a zaklopeno OSB 12mm. Podlaha zaklopena opět vata a OSB 22mm.
Střecha opět 100mm vaty, zaklopeno OSB 22mm, položení folie EPDM, vytvoření a oplechování atik, drenážní trubky a zhruba 80mm střešního substrátu. Následovalo vysazení rostlin a čekáme jak se ujmou.
Následovalo opláštění modřínovýma palubkama a cetris deskama, osazení schodišť, montáž stříšek-ty nemám ještě na fotkách. Kůlna je rozdělena na 2 místnosti, jedna bude jako sklad a druhá dílna. Je to v podstatě difůzně otevřená stavba, která není obytná a vytápěná, takže zateplení v této tloušce plní spíše roli akustickou než tepelnou. Detaily jako provětrávání pláště, či střechy apod. jsem neřešil, není potřeba.
Dobrý den,
OdpovědětVymazatrád bych se Vás zeptal na rozměry kůlny, resp. na vzdálenost mezi patkami a dimenzi použitých základových trámů. Dělal byste s odstupem času něco v konstrukci jinak? Děkuji, Adam.